Корзина
35 отзывов
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
+380502024000
+380989161715

Що таке паливна тріска(Щепа) і які її переваги

Що таке паливна тріска(Щепа) і які її переваги

На сьогодні найпоширеніші види біопалива, які використовуються на енергоустановках, є: дрова (застарілий вигляд), тріска, брикети, пелети і ряд інших. Найбільшого поширення на ринку зуміла отримати паливна Тріска(Щепа). Пояснюється це і її дешевизно

Що таке паливна тріска(щепа) і які її переваги

На сьогодні найпоширеніші види біопалива, які використовуються на енергоустановках, є: дрова (застарілий вигляд), тріска, брикети, пелети і ряд інших. Найбільшого поширення на ринку зуміла отримати паливна тріска. Пояснюється це і її дешевизною, і простотою виробництва. Так що ж вона собою представляє?

Паливна тріска ― частинки, які виходять подрібненням деревної сировини. Призначені отримані частинки для отримання тепла шляхом спалювання. Матеріалом для виробництва деревної паливної тріски служить перероблене деревна сировина (стовбурова деревина, відходи дерево і лісопереробки, порубкових залишків). Найбільш затребуваною сьогодні паливної тріскою є тріска на основі стовбурної деревини.

Вона має ряд переваг в порівнянні з іншим деревним сировиною:

Низький вміст кори та інших сторонніх домішок;
Низька зольність;
Висока енергетична цінність;
Розмір часток стандартизований.
Споживачі скандинавських країн для отримання субсидій Євросоюзу стволовую деревину виділяють окремим видом палива, так як інші типи деревної сировини такі дотації не отримують.

Особливості паливної тріски

Паливна тріска є екологічно чистим паливом. Вміст у ній золи ― менше 3%. У процесі спалювання цього палива викид вуглекислого газу в атмосферу дорівнює кількості, поглиненому рослиною за час свого зростання.

Для зберігання паливної тріски потрібні особливі умови, тому що є ризик самозаймання. Тому зберігається вона в спеціалізованих складських приміщеннях покупців.

Паливна тріска має більш низьку щільність у порівнянні з брикетами і пелетами. Також її відрізняє від агломерованого біопалива висока вологість і більш низька енергетична цінність.

Транспортування тріски, через те що у неї низька насипна щільність, здійснюється у спеціально пристосованих для цього щеповози. З цієї причини віддалена транспортування стає нерентабельною.

Паливна тріска і інше альтернативне тверде паливо

Альтернативні види твердого палива, які застосовуються сьогодні для отримання тепло- та електроенергії, представлені органікою різного ступеня підготовки.

Використання альтернативних паливної трісці нетрадиційних видів енергоносіїв визначає цілий ряд наступних факторів:

Доступність в даному регіоні.
Ціна палива.
Відстані транспортування.
Міра централізації опалення.
У таблиці нижче наведені основні види нетрадиційних енергоносіїв та їх зіставлення з характеристиками тріски.

Вид альтернативного палива Порівняння з паливною деревною тріскою
Паливні гранули (на основі деревини)

Паливна тріска ― серйозний конкурент паливним пеллетам в генерації тепло- та електроенергії, і застосування паливної тріски неухильно зростає. Але тріска поступається по ряду характеристик пеллетам, що накладає певні умови на транспортну доступність деревної тріски і універсальність її застосування:

Котельне обладнання, необхідне для генерації тепла для тріски і складніше, і дорожче встаткування пеллетного. Причини: висока вологість, відносно невисокий ККД, нестабільні параметри згоряння паливної тріски.
Нерентабельність транспортування тріски на далекі відстані з причини низької насипної щільності. Як наслідок потрібні великі ємності або спецобладнання (щеповози) для перевезення.
Енергетична цінність деревної тріски близько 2000 ккал / кг, а у пелет ― порядку 4000 ккал / кг.
Тому перевезення пелет набагато ефективніше на значні відстані.

Висновок: спалювання тріски доцільніше поблизу від підприємств, що займаються лісозаготівлею небудь лісопереробкою. Тобто ― локальні ринки, і території з лісовими ресурсами. Спалювання пелет більш рентабельно і виправдано в регіонах, які не мають місцевої сировини, розташованих віддалено.

Солома

Ряд країн Європи використовує солому як альтернативне паливо. Однак вона має істотні недоліки перед тріскою:

Обмеження дальності транспортування соломи, що визначає доцільність використання.
Сезонність виробництва соломи, що вимагає великих складських приміщень і відповідно умов для надійного зберігання.
Макуха, лузга, інші відходи сільськогосподарської переробки

Використання відходів с / г переробки в енергетиці зростає з кожним роком, але має по відношенню до деревної трісках ряд недоліків, що обмежують їхнє використання. Поряд з високою теплотворною здатністю і низькою вологістю сільськогосподарські відходи володіють високим відсотком зольності. Використання даного виду відходів для отримання палива доцільно і економічно виправдано безпосередньо на переробних сільгосп підприємствах. Транспортування таких відходів в непідготовленому для цього вигляді буде і складною, і неефективною. Також мінусом є і неритмічність циклів виробництва у сільському господарстві, що не дає можливості запастися достатньою кількістю відходів на цілий рік.

Солом'яні пелети

Такеи пелети отримали широке растпространеніе в Данії. Їх називають «greypellets» (сірими пелетами). Теплотворна здатність «сірих» пелет співставні з деревними. Однак пеллетірованію відбувається набагато гірше, так як в соломі низький вміст необхідного лігніну. З цієї причини «сірі» пелети використовуються в безпосередній близькості від місця, де вони виробляються, адже тривалу транспортування і перевалку вони просто не витримають. Крім цього, сезонність заготовки соломи не дозволяє налагодити виробництво солом'яних пелет цілорічно.

Пелети на основі відходів с / г переробки

Аналогічно солом'яним пеллетам мають низьку здатність до пеллетірованію. В результаті чого ― проблеми як транспортування, так і перевалки. Також недоліком є ​​сезонні фактори переробки сировини сільського господарства.

Паливні брикети (на основі біомаси)

Сфера використання паливних брикетів виключно приватний сектор: для топки в камінах, приготування барбекю і шашликів. У промисловості широкого застосування брикети не отримали, але застосовуються для опалення невеликих за площею муніципальних об'єктів за допомогою блок-модульних котелень.

Побутове сміття

Спалюватися побутове сміття може тільки там, де він знаходиться ― на полігонах ТПВ. Транспортування сміття не здійснюють, а його спалювання сміття суперечить Кіотському протоколу.

Торф

Торф ― ефективне паливо, але його характеризує висока зольність. Спалювання торфу суперечить Кіотському протоколу, тому його спалювання та заготівля не отримали широкомасштабне застосування. Викиди в атмосферу при спалюванні торфу визнані СО2-нейтральними, як у випадках спалювання деревини або іншої рослинності.

Плюси і мінуси деревної тріски

Деревну паливну тріску можна сміливо назвати найбільш стабільним енергоносієм з класу нетрадиційних твердопаливних видів сировини. Пояснюється це цілим рядом таких факторів:

Можливість виробництва протягом цілого року, так як лісозаготівля лесопереработка цілорічний;
Достатня кількість необхідного оброблюваного промисловістю сировини;
Простота у виробництві і подальшому застосуванні;
Стабільні характеристики деревної тріски, які закріплені національними стандартами;
Низький відсоток зольності.
Конкурентоспроможність паливної тріски в порівнянні з іншим альтернативним твердим паливом підкреслює успішність тріски на ринку бітопліва і стабільні темпи її зростання.

Недоліки деревної тріски

Поряд з достоїнствами паливна тріска володіє і властивостями, які відносяться до недоліків. Дані фактори притаманні будь-якому виду деревини:

Низька вологостійкість, нездатність абсорбувати вологу. Як наслідок, потрібні спеціальні умови її зберігання та перевезення;
Невисока енергетична цінність;
Низька щільність.

http://slavles.com.ua/

Предыдущие статьи